News

Less than a month has been left to English Summer Camp 2019

It’s time to introduce our youngest member of the project team.

Kamil – in the past, Camp participant, and today a PMI volunteer and co-organizer – helps us better understand the needs of children and learns how to organize a complex project, which is ENGLISH SUMMER CAMP A beginner PMI volunteer who, despite his young age, already has a lot of experience in helping others!

He knows the English Camp project inside out – until recently he was a participant of the camps himself, now he decided to support us during the organization of the English Summer Camp 2019.

Kamil

Kamil after school trains rugby in Lechia Gdańsk and spends his free time with friends.

Ceremonia zamknięcia English Winter Camp 2021

To już ostatni dzień zimowej przygody z English Camp, Ceremonia Zamknięcia już za nami! 

Wszystkim czterem grupom naszych uczestników udało się dowieźć fantastyczne projekty, spełniające wymagania: 

 • prowadzenie metodą przyrostową z określeniem priorytetów metodą MOSCoW 
 • zgodność z motywem przewodnim – Futuryzm
 • wplecenie w prezentację słownictwa w języku angielskim

Jesteśmy pod wrażeniem, gratulacje! 

W ramach pamiątki i podziękowania za uczestnictwo wszyscy otrzymali prezenty. Chcąc celebrować tę chwilę odsłuchaliśmy utworu przygotowanego tydzień temu oraz wspólnie zjedliśmy wyśmienity, Campowy tort. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom, partnerom, opiekunom domów oraz koordynatorce Ogniska Wychowawczego – niesamowitej Pani Lenie. Podziękowania należą się wolontariuszom projektu English Winter Camp 2021, prywatnym darczyńcom oraz naszemu sponsorowi głównemu – PwC Financial Crime Unit, bez których organizacja tegorocznej edycji nie byłaby możliwa. 

Oczarowani zimowym spotkaniem ze wspaniałą młodzieżą wspominamy minione dwa tygodnie i myślimy już, czym możemy zaskoczyć Was latem 🙂 Bądźcie gotowi!

English Winter Camp 2021 #2

Witamy w kolejnym tygodniu projektowych wyzwań z językiem angielskim i futuryzmem jako motywem przewodnim 🙂 

Czy zwinność i podejście przyrostowe możemy wykorzystać tylko w tworzeniu oprogramowania? Dziś pokazaliśmy naszym uczestnikom, że nie! Jako dowód przygotowaliśmy dla nich muzyczny warsztat z DJ Dawidem Węsiora, który wprowadził nas w świat elektronicznych brzmień. Krok po kroku, od podstaw w postaci beatu, poprzez linię basową i melodię, aż po śpiew i ozdobniki, zbudowaliśmy Winter-Campowy utwór muzyczny. Udało nam się to osiągnąć w niewiele ponad godzinę. 

Po muzycznej rozgrzewce przeszliśmy do stałego punktu naszego programu – zabaw z angielskim. W duchu zdrowej, motywującej rywalizacji, uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Scrum w ramach quizu przeprowadzonego przez naszą lektorkę Kasię. 

Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy postępy dzieci w realizacji swoich projektów. Na bazie dostarczonych przez wolontariuszy materiałów – książeczek projektowych oraz produktów niezbędnych do budowy, uczestnicy Winter Campa ukończyli pierwszy sprint! Określili już swoje cele, dokonali przeglądu postępów oraz zaplanowali prace na kolejny tydzień. Jesteśmy pod wrażeniem! 

A już za tydzień, na oficjalnej Ceremonii Zamknięcia, zobaczymy ostateczne efekty ich dwutygodniowych zmagań nad projektem przyszłości! Zapraszamy do śledzenia 🙂

English Winter Camp 2021 #1

Nie poddajemy się – Campa w formie hybrydowej ciąg dalszy! 

Letni Mini-Camp 2020 pokazał nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zamiast tłumaczyć się brakiem możliwości zorganizowania zimowych, wyjazdowych półkolonii, rozpoczęliśmy pracę nad programem, który będzie atrakcyjny również w formie zdalnej. Tej zimy motywem przewodnim naszej projektowej przygody jest… FUTURYZM! 

6 marca, w dzień rozpoczęcia Campa, wprowadziliśmy 21 uczestników do frameworku Scrum poprzez warsztaty z wykorzystaniem zestawów klocków Lego.

Dzieci, korzystając z dostarczonych kart cech określających priorytety, stworzyły niesamowite środki transportu przyszłości – jedynie w ciągu czterech ośmiominutowych sprintów. Wszystko zdalnie, pod okiem naszej fantastycznej wolontariuszki.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wpletli w nasze spotkania języka angielskiego. W formie możliwie interaktywnej i zachęcającej do kreatywnego myślenia, nasza młodzież zapoznała się ze słownictwem związanym z przyszłością, transformacją i umiejętnościami XXI wieku. Udało nam się również odkryć swoje supermoce.

Na zakończenie pierwszego dnia naszej przygody, wolontariusz wprowadził dzieci do ich projektów własnych, wykonywanych w domach pomiędzy naszymi spotkaniami. Przedmioty projektu były wybrane przez samych uczestników, oczywiście w obrębie motywu przewodniego, i rozwijane metodą zwinną. Zapowiadają się cztery fantastyczne projekty: 

 • Koń ze stajnią przyszłości 
 • Futurystyczny samochód
 • Suknia przyszłości 
 • Rakieta kosmiczna

Trzymamy kciuki! Nie możemy doczekać się efektów wypracowanych przez tak kreatywną grupę. Do zobaczenia za tydzień. 

 

 

 

Let’s play under quarantine! 5. Turniej Charytatywny Piłki Nożnej 2020

W miniony czwartek, 24 września, w znakomitej aurze słonecznego popołudnia odbył się Piąty Turniej Charytatywny Piłki Nożnej!

Cztery drużyny- Bayer, thyssenkrupp, Staple oraz NTSystem stanęły do rozgrywek, by poprzez wspólną zabawę wesprzeć English Camp!Wpisowe drużyn zostanie przekazane na organizację zajęć w ramach English Summer/Winter Camp.W czasie turnieju emocje były niesamowite i towarzyszyły wszystkim do samego końca!Turniej zakończył się następującymi miejscami:

 1. NTSystem
 2. thyssenkrupp
 3. Staples
 4. Bayer

Najważniejsza w tym wszystkim była jednak zabawa oraz chęć niesienia pomocy innym!Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar.

My już wiemy, że widzimy się na kolejnym meczu charytatywnym za rok!
English Summer Camp 2020

Szalejąca pandemia pokrzyżowała nam wszystkim plany.

Po lockdownie zarówno my, wolontariusze gdańskiego oddziału PMI, jak i beneficjenci English Camp, spragnieni byliśmy letnich wyjazdów i projektowych przygód z dala od codziennego otoczenia.

Licząc się jednak z możliwymi zagrożeniami epidemiologicznymi i zaostrzaniem regulacji, musieliśmy odstąpić od letniej formuły kolonii.

Nie chcąc jednak tracić kontaktu z cudowną młodzieżą postawiliśmy sobie cel – zapewnić uczestnikom letni wypoczynek, rozwinięcie kompetencji z zakresu zarządzania projektami i języka angielskiego, możliwie na świeżym powietrzu, z dala od ekranów komputera. I… zrobiliśmy to! 

Za nami tygodniowa przygoda, w ramach której włączyliśmy dzieci z czterech trójmiejskich ośrodków.

W ramach pracy nad projektem uczestnicy przygotowali własne, przydomowe ogródki. Spotkanie z tak ciekawą świata młodzieżą było idealną okazją na poznanie angielskich słówek związanych z przyrodą oraz rozmowy na temat ekologii i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych uczestników i organizatorów! 

Podsumowanie projektu English Summer Camp 2019

Zespół ESC nie może zbyt długo wytrzymać bez siebie, więc wczoraj wybraliśmy się na kręgle 😉

Nie był to jednak jedyny powód – wczoraj podsumowaliśmy również projekt English Summer Camp 2019.

86 dni pracy nad organizacją dziesięciodniowego obozu dla 40 dzieci.

Pracy, w którą zaangażowało się ponad 11 wolontariuszy i jeszcze więcej osób prowadzących zajęcia na miejscu.

Po spotkaniu jesteśmy pewni jednego – wciąż chcemy się rozwijać, żeby dawać jak największą wartość dzieciom, wokół których cały ten projekt się kręci.

Chcemy wymyślać nowe rzeczy i podejmować odważne decyzje, bo wierzymy, że robimy coś wyjątkowego dla naszych podopiecznych‼️

Podsumowanie nie było też zakończeniem – głowy mamy pełne pomysłów na to, żeby inicjatywa English Camp stała się czymś więcej niż tylko obozem językowym. Jesteście ciekawi jakie to pomysły?

Zachęcamy do śledzenia naszej strony https://www.facebook.com/EnglishSummerWinterCamp

A może chcecie do nas dołączyć i stać się częścią tego niezwykłego projektu? 😉

English Summer Camp 2019 oficjalnie rozpoczęty!

English Summer Camp 2019 oficjalnie został już rozpoczęty, zachęcamy do śledzenia relacji z każdego dnia obozu na https://www.facebook.com/EnglishSummerWinterCamp

Co mamy w planach? Mnóstwo atrakcji!

W tym roku English Summer Camp odbywa się w uroczym ośrodku Beaver Tourist w Wielu!

Temat przewodni English Summer Camp 2019 to KASZUBY!

Planujemy skorzystać ze wszystkich atrakcji ośrodka – paintballu, jazdy konnej, “przejeżdzki” platformą pływającą!

Poza tym obozowy standard czyli  dyskoteka, karaoke, filmy, ognisko…i nauka angielskiego przez zabawę!

Dodatkowo odbędą się warsztaty o elektrośmieciach (nasz sponsor firma Auraeko kolejny rok z rzędu hojnie nas wspiera https://www.auraeko.pl/)

…oraz wiele atrakcji zorganizowanych przez partnerów i wolonatariuszy: warsztaty z szycia, podchody, spotkanie z instrumentami kaszubskimi, malowanie kubków, tworzenie łapaczy snów…i wiele pozytywnej energii!

Oj będzie się działo!

Czwarty charytatywny turniej Piłki Nożnej dla English Camp 2019

Dzisiaj odbył się czwarty charytatywny turniej dla English Camp!

Gratulujemy drużynie Lufthansa Systems Poland Sp. z o. o. która zwyciężyła w piłkarskich zmaganiach! 🥇⚽️🏆 G

Gratulujemy również drużynom, które zajęły kolejne miejsca: Bayer Service Center Gdańskthyssenkrupp oraz Staples Stores!

Najważniejsze w tym turnieju jednak było to, że pozwolił on nam zebrać część środków na organizację naszego obozu!

Dzięki wszystkim drużynom i kibicom zebraliśmy prawie 2700,00 złotych, a to jeszcze nie jest ostateczna kwota! Dziękujemy!!! 💪😀

Ruszyły przygotowania do English Summer Camp 2019

Halo halo ☀️ skoro lato już w pełni to czas na English SUMMER camp!

Ekipa PMI już od kilku tygodni pracuje nad przygotowaniem najlepszego obozu ☺️ upały i burze nam niestraszne!

Kto nam kibicuje? 🙌🏻 zostańcie z nami, niedługo napiszemy Wam o naszych planach!