English Winter Camp 2021 #1

Nie poddajemy się – Campa w formie hybrydowej ciąg dalszy! 

Letni Mini-Camp 2020 pokazał nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zamiast tłumaczyć się brakiem możliwości zorganizowania zimowych, wyjazdowych półkolonii, rozpoczęliśmy pracę nad programem, który będzie atrakcyjny również w formie zdalnej. Tej zimy motywem przewodnim naszej projektowej przygody jest… FUTURYZM! 

6 marca, w dzień rozpoczęcia Campa, wprowadziliśmy 21 uczestników do frameworku Scrum poprzez warsztaty z wykorzystaniem zestawów klocków Lego.

Dzieci, korzystając z dostarczonych kart cech określających priorytety, stworzyły niesamowite środki transportu przyszłości – jedynie w ciągu czterech ośmiominutowych sprintów. Wszystko zdalnie, pod okiem naszej fantastycznej wolontariuszki.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wpletli w nasze spotkania języka angielskiego. W formie możliwie interaktywnej i zachęcającej do kreatywnego myślenia, nasza młodzież zapoznała się ze słownictwem związanym z przyszłością, transformacją i umiejętnościami XXI wieku. Udało nam się również odkryć swoje supermoce.

Na zakończenie pierwszego dnia naszej przygody, wolontariusz wprowadził dzieci do ich projektów własnych, wykonywanych w domach pomiędzy naszymi spotkaniami. Przedmioty projektu były wybrane przez samych uczestników, oczywiście w obrębie motywu przewodniego, i rozwijane metodą zwinną. Zapowiadają się cztery fantastyczne projekty: 

  • Koń ze stajnią przyszłości 
  • Futurystyczny samochód
  • Suknia przyszłości 
  • Rakieta kosmiczna

Trzymamy kciuki! Nie możemy doczekać się efektów wypracowanych przez tak kreatywną grupę. Do zobaczenia za tydzień.