Drugi tydzień English Summer Camp 2018!

Po intensywnym weekendzie rozpoczął się drugi tydzień ESC2018. Poniedziałek postanowiliśmy spędzić na luzie. Nie myślcie jednak, że się obijaliśmy! Wszyscy uważamy, że najlepszy wypoczynek to aktywny wypoczynek! Dlatego aby dobrze zacząć drugi tydzień ESC2018 odbył się mecz rugby (Musimy też się pochwalić – mamy w naszej grupie złotego medalistę turnieju rugby – Memoriału Edwarda Hodury! ), piłki nożnej, nie zabrakło też orzeźwiających kąpieli w jeziorze! W ramach zajęć angielskiego dzieci poznawały Armenię – rodzinny kraj jednej z naszych lektorek. Na koniec dnia co odważniejsi mogli spróbować swoich sił w karaoke i uwierzcie, że udało nam się odkryć na obozie prawdziwe talenty!

We wtorek po porannej rozgrzewce wyruszyliśmy na wycieczkę. Obozy English Summer Camp od wielu lat odbywają się w różnych częściach Kaszub. A jak wiadomo, Kaszubi bardzo pielęgnują swoje dziedzictwo kulturowe. Doskonałym miejscem żeby je poznać, jest Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny  we Wdzydzach Kiszewskich. Dzięki tej wizycie mogliśmy spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, nauczyć się pisać prawdziwym ptasim piórem i zapoznać się z językiem kaszubskim 🙂

Kto tym razem nas odwiedził?

Drugi tydzień ESC2018 nie mógł się odbyć bez naszych wspaniałych gości. Tym razem odwiedzili nas piłkarze z Wybrzeże Gdańsk Piłka Ręczna!  Najpierw była chwila na porządną rozgrzewkę, a potem mecz. Ale co to była za gra! Żadna z drużyn nie była pewna zwycięstwa, a nasi podopieczni okazali się godnymi partnerami dla chłopaków z Wybrzeża! Po zaciętej walce przyszła chwila na odpoczynek oraz… rozdawanie autografów! A już wieczorem nasze talenty muzyczne mogły się sprawdzić w konkursie karaoke. Jeżeli chcecie posłuchać jak było odwiedźcie naszą stronę Facebookową.

W Polsce morze i góry leżą daleko od siebie, ale nie przeszkodziło to nam sprawdzić jak to jest się wspinać. Wspinaczka z kolei jak najbardziej wpisuje się w temat przewodni tegorocznego English Summer Camp, dlatego też nie mogło u nas zabraknąć przedstawicieli Klub Wysokogórski Trójmiasto. Profesjonalny sprzęt wspinaczkowy zrobił na naszych podopiecznych duże wrażenie, nie mówiąc już o możliwości wspinaczki po linie!

Wspominaliśmy już o tym, że poprzez pobyt na English Summer Camp chcemy nauczyć dzieci nie tylko języka i zarządzania projektem, ale także bycia świadomym i odpowiedzialnym człowiekiem. Tym razem w wykonaniu tej misji pomogła nam przedstawicielka SKN Medycyny Ratunkowej GUMed! Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy używania AED okazały się być dobrą i bardzo pożyteczną zabawą!

Drugi tydzień ESC2018 powoli dobiega końca…

A w związku z tym nasz pobyt w Szarlocie też nieubłaganie zbliżał się do końca… Wciąż jednak odwiedzali nas nasi przyjaciele – tym razem z WNS Polska! Było trochę pracy kreatywnej, a potem oczywiście – JEZIORO!!! Efekty pracy tego dnia można było podziwiać na Ceremonii Zamknięcia, z której relację znajdziecie na naszej stronie Facebookowej