Pierwszy tydzień English Summer Camp 2018!

Pierwszy tydzień ESC 2018

Mamy za sobą pierwszy, wypełniony po brzegi aktywnościami i dobrą zabawą tydzień English Summer Camp! Przyszedł zatem czas na podsumowanie tego świetnego okresu, a jest co opisywać 🙂
A zaczęło się bardzo aktywnie, od błyskawicznej integracji, gier zespołowych i wspaniałych podchodów przeprowadzonych przez niezawodną ekipę Survival Adventure Squad. Pierwszy dzień został już wcześniej szczegółowo opisany, więc nie będziemy opisywać go ze szczegółami, zapraszamy do zapoznania się z artykułem TUTAJ.

Drugi dzień obozowej przygody tematycznie nawiązywał do zarządzania projektami. Dzięki warsztatom Design Thinking zaplanowanych przez Ewę Kusio i poprowadzonych przez Kasię i Damiana, dzieci w sposób ciekawy i przystępny łączyły zabawę z pracą projektową. Ich zadaniem było zaprojektowanie idealnego pucharu, rywalizacja wisiała w powietrzu! Nieco później, pod wieczór, Zieloną Szarlotę odwiedziła Ada, która wprowadziła naszych podopiecznych w tajniki PM.

Jedną cechą wspólną wszystkich dotychczasowych dni obozu (oprócz świetnych humorów uczestników : )) była gra w Mafię. Ta karciana gra wciągnęła wszystkich bez wyjątku i stała się nieodłącznym rytuałem towarzyszącym nam do dziś. Wybitnym prowadzącym gry okazał się być jeden z dzieciaków, Łukasz, który świetnie wprowadzał nas w klimat i budował napięcie, mówca idealny!

​Fantastyczna Przygoda

Pewnego razu w fantastycznej krainie wybuchł straszliwy wulkan! Potoki lawy i grad kamieni sprawiły, że wspaniały Tęczowy Most rozpadł się na maleńkie kawałki. Na szczęście jednak nie wszystko stracone! Magiczne Skrzaty zwróciły się o pomoc do Sennego Barona, który razem z pomocnikami z #ESC2018 wyruszył na poszukiwanie rozrzuconych po lesie fragmentów mostu.

W takich klimatach spędziliśmy kolejne dwa dni obozu. Fabuła brzmi jak wyjęta z bestsellerowej książki fantasy! Wszystko za sprawą niezwykłych ludzi z Projekt: Snem Pisane, którzy wspólnie z Creative Sight Studio oraz Agencja Artystyczna LUMOS zapewnili nam nie lada emocje, tworząc to wspaniałe uniwersum. Poszukiwanie skarbów w lesie, licytacja tajemniczych pudełek, pchli targ i gry planszowe – nie było chwili na nudę!
 
Innego dnia odwiedziła nas grupa niezwykłych ludzi z Metsa Group SSC, którzy są z nami już od wielu lat i co roku przygotowują dla dzieci nowe atrakcje. Tym razem była to budowa latawców. To był prawdziwy popis kreatywności i umiejętności technicznych, który zaowocował wspaniałymi, kolorowymi konstrukcjami na niebie! Na zakończenie nasi goście zorganizowali grę, w której dzieci zmierzyły się z rebusami, zagadkami, sudoku i innymi łamigłówkami!

English Summer Camp to nie tylko nauka angielskiego, praca nad projektem i zabawa. To także okazja do pokazania dzieciom, że również one są odpowiedzialne za otaczający nas świat. Od wielu lat pomaga nam w tym firma AURAEKO, zajmująca się odzyskiem sprzętu elektronicznego. Co zrobić z przestarzałym smartfonem? Czy zepsutą lodówkę można po prostu wyrzucić na śmieci? Na takie pytania dzieci odpowiadają podczas warsztatów. Wierzymy, że razem z dziećmi wiedza ta pójdzie w świat, w którym z roku na rok będzie ubywało elektrośmieci!

​Piątek, weekendu początek!

Po tygodniu nastał ulubiony okres każdego, mowa oczywiście o weekendzie! Nie spoczęliśmy jednak na laurach, w dalszym ciągu kontynuując obozową zabawę 🙂 W piątek Piotr Bucki tłumaczył dzieciom co robić, by tworzyć porywające historie. Mieliśmy również okazję pograć w Kubba, czyli groźnie wyglądające, ale dające mnóstwo frajdy Szachy Wikingów! Ewa kontynuowała naukę zarządzania projektami poprzez Design Thinking. Nasze pociechy w weekend rozwijały się wszechstronnie, przygotowaliśmy różnorodne zajęcia pokroju zajęć z karate, czy nauki wiązania węzłów żeglarskich. Nie brakowało również aktywności na świeżym powietrzu, ale o tym raczej mówić nie musimy 😉

 
Jak łatwo można zaobserwować, obozowicze nie próżnują i dzień w dzień zmagają się z różnorodnymi przygodami. Zapraszamy serdecznie na naszą stronę Facebookową, gdzie na bieżąco informujemy o przebiegu obozu, my z kolei dalej idziemy bawić się i obserwować kolejny tydzień English Summer Camp 2018!

esc esc esc esc esc