Warsztat z Zarządzania Projektami

We wtorek, 11 sierpnia uczestnicy English Summer Camp 2015 rozpoczęli prace nad projektem budowy centrum sportowo-rekreacyjnego z klocków LEGO.

Na początku warsztatu odbyła się dyskusja na temat zarządzania projektem. Ada Grzenkowicz, nasza wolontariuszka wprowadziła dzieci w świat najważniejszych pojęć i wyjaśniła czym jest projekt i na jakie etapy się go dzieli.

W ramach krótkiego konkursu wyłonieni zostali kierownicy projektów 5 zespołów. Po objaśnieniu zadania i ustaleniu ról i kompetencji dzieci rozpoczęły planowanie. Pod koniec dnia wszystkie grupy przedstawiły przed komitetem sterującym swoje plany. Każda grupa rozrysowała na kartkach swoje wymarzone centra sportu i rekreacji, podzieliła się zadaniami i otrzymała klocki LEGO potrzebne do realizacji zadania. W niedzielę, 23 sierpnia, komitet sterujący w składzie Ada Grzenkowicz i Milena Henszke przyjechał sprawdzić postępy prac i omówił kolejne kroki.

Wizyta była bardzo owocna, bo okazało się, że wszystkie grupy wspaniale sobie radzą i na pewno zdążą dokończyć swoje projekty na czas.

Już w najbliższą niedzielę nastąpi oficjalna prezentacja projektów przez dzieci podczas Ceremonii Zamknięcia ESC 2015, na którą serdecznie zapraszamy.