Let’s Rock 4 Charity! – Zespoły

Czas przedstawić zespoły, które zagrają na naszym koncercie charytatywnym Let’s Rock 4 Charity!

Islet z zespołem

Islet – (Izabela Laskowska) artystka od samego początku silnie związana z Trójmiastem. Debiutowała, jako 4 latka w TVP 3 Gdańsk. Wokalistka z charakterystyczną, aksamitną barwą głosu. Kompozytorka i autorka tekstów, zakochana w dźwiękach akustycznych i nowoczesnych elektronicznych brzmieniach.

Grzegorz Kusio – muzyk, aranżer, z pochodzenia góral. Swoja muzyczna przygodę rozpoczął w wieku 4 lat. Specjalista od akordeonu oraz elektronicznych instrumentów klawiszowych. Absolwent wydziału Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Fascynuje go swing i blues choć uprawia bardzo różne gatunki muzyczne od piosenki francuskiej począwszy, po punk rocka, ska, czy brzmienia hiphopowe.

Wojciech Wesołowski.- gitarzysta, kompozytor, aranżer. Edukację rozpoczynał w wieku 8 lat na pianinie. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale instrumentalnym. Grał na scenach Trójmiejskich ze składem pop rockowym. Realizator dźwięku, otrzymał platynowa płytę za realizację nagrań chóralnych. Szczególnie bliska mu jest każda muzyka improwizowana i impresja.

https://www.facebook.com/isletmusic

https://soundcloud.com/izabelalaskowska

Islet

WATERmelon CRASH

Wiosną 2013 roku grupa muzyków spotkała się przypadkiem, a że było miło, to tak już zostało. Akustyczne brzmienie gitar stanowi tło dla nietuzinkowego wokalu. Niecodzienne aranżacje znanych przebojów uzupełnione są od niedawna autorską twórczością.

Skład:
Pamela Kisiel – wokal
Agnieszka Szypuła – perkusjonalia
Michał Aksonowicz – gitara
Piotr Wojtera – gitara

https://www.facebook.com/WATERmelonCRASH

WATERmelon CRASH

G.A.S.P.

Większość składu spotkała się pod koniec 2009 roku, mając już za sobą różne historie muzyczne. Na dobry początek zespół ogrywał program oparty na coverach głównie polskiego rocka, przygotowując jednocześnie autorski materiał. Kiedy udało im się wypracować własny kierunek dźwięków, a przy okazji dopracować brzmienie na różnych scenach – od małych klubów po duże plenery – zdecydowali, że czas zacząć nowy rozdział pod tytułem G.A.S.P.

Obecnie G.A.S.P. koncertuje na terenie całego kraju, zaś autorski materiał zakontraktowany jest z My Music Records.

Skład:

Piotr Szwer Szwertfeger
Jarek Fiury Kudłaty
Przemek Koska
Piotr Kitek Kapczyński

http://www.zespolgasp.pl/

https://www.facebook.com/GASPartpl

SONY DSC

elek3city

elek3city to piątka bardzo energicznych i spontanicznych ludzi, którzy z miłości do mocnego i osadzonego groove oraz nowoczesnych brzmień postanowili powołać do życia projekt, łączący melodie wkręcające się niczym śrrrrruba w ciasto. Połączenie ciekawej harmonii , żywych beatów z interesującym syntetycznym brzmieniem zespołu sprawia , że elek3city brzmi niczym band z KOSMOSU. Soulowe i funkowe kompozycje zespołu, doprawione dużą ilością futurstycznych kolorytów wywołują same pozytywne wibracje.

Skład:
Danjah Ujazdowska – wokal
Sebastian Ślusarczyk – klawisze
Michał “Shu” Szumiejko – gitara basowa
Sławek Dumański – perkusja
Marcin Borowski – gitara elektryczna

https://www.facebook.com/ELEK3CITY

elek3city

Shadow Archetype

Choć Zespół Shadow Archetype istnieje od 2010, obecny skład ustalił się dopiero w 2014 roku. O sobie piszą tak:

“Różnimy się wiekiem, wykonywaną pracą, wykształceniem i zainteresowaniami, ale nie jest to dla nas przeszkodą, bo jesteśmy dziwnymi stworzeniami, które zwą muzykami. Razem doświadczamy radości z dobrego brzmienia lub dobrego koncertu jak również niewygód trasy, trzęsienia w busie i chrapania gitarzysty:) Dzięki temu, że nasze muzyczne gusta od siebie odbiegają, nie można narzekać w naszych utworach na brak różnorodności. Słuchamy metalu symfonicznego, melodic death, progresji, ale nie stronimy też od prostych i skocznych rytmów. Ostatecznie sami nie potrafimy nazwać gatunku naszych utworów. Muzyka, którą tworzymy jest mieszanką cięższych i lżejszych brzmień, melodyjności oraz da się w niej wyczuć wpływy kapel takich jak Opeth, Tool, Epica czy Dream Theater.”

Skład:
Zuzanna Cichocka – wokal
Dominik “Shargaroth” Szumny – gitara elektryczna i growl
Michał “Broniev” Broniewicz – gitara elektryczna
Paweł Litwinienko – gitara basowa
Bartosz Zawodniak – perkusja
Agnieszka Swarra – skrzypce

https://www.facebook.com/shadowarchetype

Shadow Archetype