Podsumowanie English Summer Camp 2014

Trwająca dwa tygodnie jedenasta edycja English Summer Camp miała miejsce w sierpniu 02-15 w Żelistrzewie k. Pucka. Wzięło w niej udział 35 dzieci z województwa pomorskiego. Tematem przewodnim minionej edycji były roboty.

Przez dwa tygodnie dzieci miały okazję konstruować małe roboty, które podczas ceremonii zamknięcia zostały zaprezentowane w wyścigu w labiryncie. Wszystko od początku do końca zrobione zostało przez dzieci pod czujnym okiem opiekunów i wolontraiuszy. Nawet zajęcia z języka angielskiego opanowane zostały przez roboty. Dzieci poprzez zabawę wzbogacały swoje słownictwo oraz poszerzały znajomość gramatyki, a przy tym wszystkim wspaniale się bawiły.

Oprócz warsztatów związanych z robotami odbyło się także mnóstwo innych bardzo ciekawych zajęć.  Dni obozu wypełnione były wyjątkowymi zajęciami prowadzonymi przez naszych cudownych wolontariuszy, którzy postarali się aby zajęcia były różnorodne, ciekawe i zachęcały do poznawania i rozwijania różnych pasji, zarówno sportowych, jak i artystycznych.

Dopisała także pogoda, co sprzyjało nie tylko wyjazdom na plażę, ale też i innym atrakcjom, do jednej z najciekawszych zaliczyć można zdecydownaie wizytę w wiosce indiańskiej z noclegiem w wigwamach. Kreatywność wolonatriuszy w tej edycji przerosła chyba nawte oczekiwania dzieci, które codziennie z uśmiechami kładły się spać. Mieli bowiem okazję po raz pierwszy poznać tajniki Kendo – japońskiej sztuki walki i sami spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Zawodnicy klubu Rugby Arka Gdynia zorganizowali trening dal dzieci, a wolontariusze z firmy Jeppesen niezapomniany bieg na orientację oraz zajęcia na symulatorach lotów.

Nie zabrakło oczywiście elementów edukacyjnych. Poza codziennymi, 3-godzinnymi lekcjami angielskiego dzieci wzięły udział w zajęciach sponsorowanych przez firmę Auraeko na temat elektrośmieci oraz przeprowadzonych przez pracowników Thomson Reuters warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Podczas Dnia Międzynarodowego dzieci poznały obcokrajwców z Finlandii, Chin, Hiszpanii, Czech oraz Wielkiej Brytanii  i kultury ich krajów.

W myśl zasady ‘dla każdego coś miłego’ zorganizowano także różne zajęcia artystyczne, w tym robienie biżuterii, mydełek z gliceryny, a nawet projektowanie przestrzenno-architektoniczne, gdzie powstała bardzo ciekawa konstrukcja z różnych z pozoru niepotrzebnych materiałów.

Te i inne zajęcia, jak i cały obóz udało się zorganizować po raz kolejny przede wszystkim dzięki licznemu gronu zaangażowanych wolontariuszy, sponsorów i partnerów. Największymi sukcesami minionej edycji było otrzymanie po raz pierwszy dofinanosowania z Urzędu Miasta Gdańska oraz sukcesem zakończona zbiórcka crowdfundingowa na platformie www.wspolnyprojekt.pl. Udało się nam pozyskać także siedmiu nowych sponsorów: AIC, Jeppesen, Microsystem, InterMarine Group, Kemira, Koli oraz Speednet. Wydarzenie sponsorowały także po raz kolejny firmy oraz instytucje: Auraeko, ABSL, Rotary Sopot International, WNS, Metsa, HK Finance,  w tym po raz dziesiąty firma Thomson Reuters.

Wszystkikm zaangażowanym i wspierającym w tworzenie English Summer Camp 2014 serdecznie dziękujemy, zwłaszcza wolontariuszom, którzy z zaangażowaniem od maja poświęcali swój wolny czas na to by 36 dzieci mogło spędzić cudowne dwa tygodnie wakacji i zadbali o każdy nawet najmniejszy szczegół.

roboty