Warsztaty Cyrkowe – 17 sierpnia

Dnia 17 sierpnia z pomocą moich znajomych z grupy Pass Factory oraz licznych wolontariuszy zorganizowaliśmy w Szarlocie warsztaty cyrkowe.

Celem naszych warsztatów było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, kreatywnego myślenia oraz rozwijania zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej poprzez zabawę. Do dyspozycji dzieci były: piłeczki i ringi do żonglerki, flower stick, talerzyki do kręcenia na patyku, liny do chodzenia oraz monocykle.

Dzieci podczas warsztatów bardzo szybko nabywały nowych umiejętności. Największą popularnością cieszyły się warsztaty chodzenia po linie, jeżdżenia na monocyklach oraz kręcenie talerzykami.

Zarówno mali jak i duzi brali również udział w warsztatach żonglerskich, gdzie najwytrwalsi mieli okazję nauczyć się nawet kilku żonglerskich sztuczek.

Czas spędzony z dziećmi był wspaniały, a organizatorom tych zjaęć ciężko było się tak szybko rozstawać. Byli oni mile zaskoczeni zaangażowaniem i pomocą dzieci w sprzątaniu, sortowaniu i pakowaniu sprzętu po zakończonych zajęciach.