Warsztat z firmą PM Experts

Troje pracowników PM Experts 14 sierpnia miało przyjemność przyjechać do Szarloty i przeprowadzić z dziećmi dwie aktywności: zabawę uczącą pracy w grupie oraz komunikacji w zespole, a także konkurs rysunkowy, oczywiście w temacie zarządzania projektami.

Patryk i Agnieszka z działu sprzedaży podzielili dzieci na grupy składające się z 9 uczestników. Następnie zasłonili im oczy opaskami i każdy złapał linkę w jednym miejscu. Ich zadaniem było tak się komunikować, by ułożyć z linki określone figury, począwszy od kwadratu, po trójkąt, a nawet strzałkę. Był to znakomity test na to, kto jest naturalnym liderem, a kto ma poparcie grupy ze względu na samą sympatię. Okazało się, że wybrany przez grupę przywódca wcale nie był najlepszym liderem, a w miarę upływu czasu w grupie wykształcił się naturalny lider. Było to pasjonującym doświadczeniem nie tylko dla dzieci, ale także dla przeprowadzających warsztat.

W tym samym czasie druga grupa dzieci wzięła udział w konkursie rysunkowym, który koordynowała Martyna z działu marketingu.

Dzieci miały za zadanie zilustrować zarządzanie projektami. Niezwykłe było to, że już w tak młodym wieku dzieci wiązały tą dyscyplinę zarządzania z ludźmi (młodsza grupa) oraz z czasem, budżetem i planami (starsza grupa). Wiele z dzieci swe rysunkowe inspiracje zaczerpnęło z pokazu mody, w którym wzięły udział dzień wcześniej. Warsztat był wspaniałą okazją nie tylko, aby spotkać się z dziećmi i przeprowadzić warsztat, ale także aby sprawdzić się w niekontrolowanym środowisku. Projekt został przeprowadzony niewątpliwie metodyką Agile, najważniejsze jest jednak, że wszystko się udało, a dzieci były zadowolone. Do zobaczenia za rok!