Podsumowanie Obozu ESC 2013

Dziesiąta edycja obozu letniego English Summer Camp dobiegła końca w dniu 20 sierpnia. Koniec obozu oznacza jednak dopiero początek drogi zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy, którzy miejmy nadzieje wynieśli z tej wspanialej inicjatywy jak najwięcej. Udało nam się podarować dzieciom uśmiech i sprawić, że mogły przeżyć wakacje marzeń. Ten obóz okazał się wspaniałą przygodą nie tylko dla dzieci. Wolontariusze zaangażowani w projekt również zyskali wiele ciekawych doświadczeń. Uczyliśmy się od siebie nawzajem, jak i od naszych podopiecznych. Wspólnie odkryliśmy nowe horyzonty, zawarliśmy wspaniałe przyjaźnie. To przede wszystkim to sprawia, że nasz projekt jest wyjątkowy, a najbardziej wyjątkowi są ludzie biorący w nim udział na każdym z etapów, zarówno etap przygotowań, okres po obozie, jak i sam obóz.

W ciągu dwóch tygodni (7-20 sierpnia) udało nam się zrealizować program pełen atrakcji dla dzieci. Poza lekcjami z języka angielskiego przeprowadziliśmy takie zajęcia jak: warsztat z zarządzania projektami, warsztat fotograficzny, kuglarski czy blogerski (dzieci współtworzyły naszego własnego bloga!). Nie zabrakło też zajęć na świeżym powietrzu oraz koncertu muzycznego. Jednak główną atrakcją obozu był pokaz mody, na którym dzieci miały okazję się wcielić się w rolę modeli. Dzieci miały okazję spotkać się z kulturystą Michałem Karmowskim, a Klub Poszukiwaczy Przygód zorganizował ciekawe zajęcia z kulą sferyczną i ścianką wspinaczkową.

W letniej edycji English Camp wzięło udział 36 dzieci z 8 placówek: MOPS Gdynia (rodziny zastępcze), Fundacja Hospicyjna; Rotary, Dziecięcy Inkubator Przedsiębiorczości, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Dziecka w Tczewie, Gimnazjum nr2 wag Jankowicach i Gdańskie Domy Dzieci. Dzięki wsparciu ponad 100 wspaniałych wolontariuszy, udało nam się przygotować i przeprowadzić inspirujące i ciekawe zajęcia dla uczestników ESC 2013.

To był jeden z tych obozów, które sprawiają, że chcesz być znowu dzieckiem i przeżyć te niesamowite chwile osobiście! Dzieci i wolontariusze spędzili razem wspaniały czas. Uśmiechy na twarzach dzieci są dowodem na to, że ta edycja obozu była kolejnym sukcesem. Mamy nadzieję, że będzie ona o wiele łatwiejsza dla uczestników tegorocznej letniej edycji dzięki umiejętnościom, które zdobyli oraz inspiracjom, których wg nas dostarczyliśmy niemało podczas tych dwóch, wspólnie spędzonych tygodni.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświecili swój czas i wzbogacili program naszego obozu swoimi pomysłami. Ogromne podziękowania należą się tym, którzy podzielili się swoim hobby, poświecili swój czas na wspólną zabawę, naukę i wspieranie naszych młodych podopiecznych podczas rożnych aktywności. Sukces tego obozu nie byłby możliwy bez Waszego poświecenia oraz zaangażowana, który nie sposób opisać żadnymi słowami.

O czym również warto wspomnieć, w tej edycji udało nam się stworzyć własna stronę internetową www.english-camp.pl, do odwiedzania której gorąco zachęcamy, to tu znajdziecie opisy wszystkich naszych działań, znajdziecie blogi tworzone przez dzieci podczas minionej edycji, galerię zdjęć i wiele innych.

Na samym końcu pragniemy podziękować naszym sponsorom: LPP S.A. – Złoty Sponsor ESC 2013, ABSL, PM Experts, Auraeko, Rotary International, Office+, WNS, Jones Lang LaSalle, Geoban, Thomson Reuters, Metsa, HK Finance oraz Centrum Biurowe Neptun. Gdyby nie ich wsparcie finansowe, z pewnością bym się nam to nie udało.